Swedbank on Eesti mainekaim suurettevõte kolmandat aastat järjest

 (7)
Swedbank on Eesti mainekaim suurettevõte kolmandat aastat järjest
Foto: Ilmar Saabas

Suurettevõtete maineindeksi pingerida juhib endiselt AS Swedbank, kellele järgnevad AS Rakvere Lihakombinaat, AS EMT, AS A. Le Coq ja AS Saku Õlletehas, selgub TNS Emori iga-aastasest Eesti suurettevõtete tuntuse ja maine uuringust.

Kui eelmise aasta alguses, masu kõige pessimistlikumal perioodil, muutusid inimeste hinnangud peaaegu kõigile ettevõtetele kriitilisemaks, siis nüüd, optimistlikuma perioodi alguses, on inimeste hinnangud ettevõtete tegevusele taas paranenud. Erandiks on jaekaubandus, mille keskmine maineindeks võrreldes eelmise aastaga langes. Buumiaja lõpu kõrget taset ei ole siiski saavutanud veel ükski sektor.

AS Swedbank on olnud maineliidrite tipus juba kolmandat aastat (2008. a küll Hansapanga nime all) ning EMT, Rakvere LK ja Saku Õlletehas on esiviisikus olnud juba üle viie aasta. Järk-järgult on tipule lähenenud A. Le Coq, kes jõudis sel aastal esmakordselt neljandale positsioonile suurettevõtete hulgas.

Suurettevõtted reastati kahe näitaja - üldise hoiaku ning tugevuskuvandi - ühendindeksi alusel.

Uuringus osales 2010. aasta aprillis 1006 Eesti elanikku vanuses 15-74 aastat. Uuringusse lülitati eelmise aasta (2009. a) uuringu põhjal tuntumad ettevõtted Äripäeva Käibe TOP 500 esimese saja ettevõtte hulgast, kokku 65 suurettevõtet.