Swedbank taotleb Glaskeki pankrotti

 (11)
Swedbank taotleb Glaskeki pankrotti
Foto: Andres Putting

Swedbank on seisukohal, et Glaskek ASi saneerimise praegusel kujul ei ole võimalik ning taotleb oma 22. juuni avalduses Harju maakohtult ettevõtte pankrotti.

Swedbanki kõrgendatud äririski juhtimise üksus on AS Glaskekiga aktiivselt tegelenud juba eelmise aasta hilissuvest, sõnas panga Balti panganduse kõrgendatud äririski juhtimise divisjoni juht Eestis Lars Nilsson, kirjutab aripaev.ee.

”Oleme koostöös kliendiga olukorda analüüsides otsinud võimalust ettevõte restruktureerida. Pärast põhjalikku analüüsi ei näinud pank võimalust taastada AS-i Glaskek jätkusuutlikku äritegevust saneerimise abil. Seetõttu tõusis päevakorda vajadus algatada pankrotimenetlus,” märkis Nilsson.

Samas ei plaani pank Glaskeki pankrotiga päris kinni panna. ”Pankroti käigus püütakse hoida ettevõtte elujõulist osa tegutsemas, et müüa seda uutele omanikele ühtse tervikuna. Seega ei tähenda pankrott ilmtingimata ettevõtte varade eraldiseisvat müüki, vaid eelkõige selgelt reglementeeritud juriidilist protsessi, mille käigus võlausaldajatel on võimalik osa laenatud rahast tagasi saada,” selgitas Nilsson.