Swedbank tõstab oktoobrist paljude pangateenuste hinda

 (165)
Swedbank.
SwedbankFoto: Kretel Kuusk

Swedbank muudab 1.oktoobrist hinnakirja ning suure osa pangateenuste eest tuleb nii era- kui äriklentidel hakata rohkem maksma.

Suure, enam kui kahekordse hinnatõusu teeb näiteks pangadokumentide edastamine Eesti siseselt, kus tasu tõuseb kahelt eurolt viiele. Dokumentide välismaale saatmise kulu on edaspidi 4 euro asemel 10 eurot. Oluliselt tõusevad erinevate välismaksete kontoris tegemise tasud - tavamakse puhul kus kulud kantakse kahasse on tõus jälle rohkem kui kahekordne 9,45 eurolt 20 eurole.

Tasu tõuseb ka internetipangas tehtavate välismaksete puhul.

Ka sularaha kontolt väljavõtmise või kontole kandmise tasu tõuseb 0,25% 0,5 protsendile summast.

Enam ei saa pangakontoris ka münte kupüüride vastu vahetada ja vastupidi, vaid vahetamise asemel tuleb teha sissemakse kontole ja sealt väljamakse.

Hinnakirja plaanitavatest muutustest andis Swedbank teada juulis ning Ärileht kirjutas sellest toona siin.

Äriklientidel tõstab Swedbank näiteks "tugevdatud hoolsusmeetmete tasu mitteresidentide kontodel 200 eurolt 300 eurole, Euroopa majanduspiirkonnast väljaspool asuvale isikule lausa 500 eurole.

Nagu erakliendilgi, tõuseb ka ettevõtetele erinevat välismaksete tasu, seda nii pangakontoris kui elektroonilises kanalis.

Seotud lood:

Ärikliendi deebetkaardi kuutasu tõuseb 0,5 eurolt 1,5 eurole. Samuti tõuseb hind näiteks e-arve edastamise lepingu muutmiseks. 0,5 eurolt langeb 0,35 eurole aga näiteks siseriikliku e-arve edastamise tasu ühe edastatud arve kohta.

Paarikümne sendi kuni paari euro võrra tõuseb ka kaupmeestele makseterminali renditasu kuus.

Odavamaks muutub pangalingi lepingu sõlmimine, mille hind alaneb 65 eurolt 35 eurole.

Swedbanki uut hinnakirja saab vaadata SIIT.