Swedbank võttis Rootsis sadadelt tuhandetelt klientidelt topelt raha

 (21)
Swedbank võttis Rootsis sadadelt tuhandetelt klientidelt topelt raha
Swedpanki internetipank.facebook.com/swedbanksverige

Swedbank on Rootsis juuni lõpus sadade tuhandete pangakaardiomanike kontosid kahekordse summa võrra debiteerinud. Eksitus avastati täna öösel.

Ekslikult on kaks korda suurem summa debiteeritud eri tüüpi Mastercardi krediitkaartidega sooritatud tehingutelt. Eksimuse ohvriks langesid mitte ainult Swedbanki kliendid, vaid ka teiste pankade - Handelsbankeni, SEBi ja Danske Banki - kliendid, vahendas uudisteagentuur TT.

"Oli lihtsalt üks programmiviga, mistõttu võeti makseid reedel topelt. Lihtsalt selgitades on mitme panga suure arvu klientide krediitkaarte topelt debiteeritud," selgitas Swedbanki pressiesindaja Gabriel Francke Rodau Rootsi ajalehele Aftonbladet.

Swedbanki esialgsetel andmetel juhtus viga reedel, 1. juulil. Samas on Rootsi meedial teateid vigastest maksetest ka mõne päeva jagu varasemast ja hilisemast ajast. Claes Warrén, Swedbanki teine esindaja, tunnistas Expressenile, et pangal pole veel täpset infot, kui paljusid makseid ja kliente see eksitus puudutas.

Warrén rääkis TT-le, et kliendid ise ei pea midagi tegema, viga parandatakse automaatselt, ning et juba on klientide kontodele ka raha tagasi kantud.