Swedbanki kontoris välisvaluutas enam tehinguid teha ei saa

 (6)
Pangahooned
Pangahooned, SwedbankFoto: Tiit Blaat

Alates tänavu 9. detsembrist saab pangaesinduses sularahatehinguid teostada ainult eurodes. Panga teate kohaselt tehakse seda tulenevalt vähenenud nõudlusest.

Tulenevalt vähenenud nõudlusest lõpetab Swedbank välisvaluutas sularahatehingute teostamise - alates 09.12.2019 saab esindustes teha sularahatehinguid ainult eurodes, teatas pank. Klientide muutunud käitumise taga on eelkõige euroala laienemine ja kasvav pangakaartide kasutamine välismaal.

Muudatus puudutab üksnes Swedbanki esindustes tehtavaid sularahatehinguid välisvaluutas (valuutavahetus, väljamaksed kontolt või kontole sissemaksed välisvaluutas). Esinduses kliendinõustaja abil välisvaluutas ülekannete tegemine ja valuuta konverteerimine kontol ning interneti- ja mobiilipangas teostatud valuutatehingud ja ülekanded jätkuvad tavapärasel viisil.

Juhul, kui klient muudatusega ei nõustu, saab ta pangaga sõlmitud lepingud üles öelda, teavitades sellest panka hiljemalt 08. detsembril 2019. Mitteteavitamist loetakse muudatusega nõustumiseks, rõhutas Swedbank.