Swedi konkurendid on hinnatõusu osas ettevaatlikud

 (11)
Swedi konkurendid on hinnatõusu osas ettevaatlikud
Läti politsei kutsus elanikke andma teada tundmatutest mobiilinumbritest, mille kaudu pangapaanikat levitati.Reuters/Scanpix

Kui Swedbank tõstab 1. detsembrist kontoris tehtavate tehingute hindu, siis konkurendid on selles osas ettevaatlikud ja esialgu muudatusi ei plaani.

"Sularaha käitlemine on ajas järjest kulukamaks muutuv toiming ja seetõttu on kulusurve kontoritehingutele suur. Hetkel me hinnakirja muutmise osas otsuseid langetanud ei ole, anname klientidele kindlasti aegsasti täiendavat informatsiooni," kommenteeris küsimust, kas SEB pank plaanib ka lähiajal hindu korrigeerida, panga jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Sampo panga personaal- ja jaepanganduse direktori Tõnu Vanajuure sõnul ei kavatse Sampo Pank käesoleval aastal oma panga teenuste hindu jaeklientidele tõsta.

Nordea panga kommunikatsioonijuhi Jane-Liina Liivi sõnul on Nordea eesmärk suurendada tulu eelkõige kliendiportfelli kasvatamisega, mitte teenustasude muudatustega. "Lähikuudel meil plaanis teenustasusid muuta ei ole, kuid edaspidised otsused lähtuvad nii turu olukorrast kui ka muudatustest majanduskeskkonnas," märkis Liiv.