Tallink Grupp, Ekspress Grupp ja Harju Elekter said börsilt karistada


Tallink Grupp, Ekspress Grupp ja Harju Elekter said börsilt karistada

Tallinna börs teatas, et börsi Noteerimis- ja Järelevalvekomisjon karistas Tallinkit, Ekspress Gruppi ja Harju Elektrit leppetrahviga.

AS Harju Elekter avaldas 22. oktoobril börsiteate, milles avalikustas teabe tütarettevõtte AS-i Harju Elekter Elektrotehnika poolt võidetud riigihankekonkursside ja selle tulemusena sõlmitud suuremahuliste lepingute kohta. Lepingu konfidentsiaalsusklauslile viidates jäeti aga avalikustamata nimetatud lepingute rahaline väärtus.

Leppetrahv 1000 eurot.

18. oktoobril ilmus „Eesti Päevalehe“ paberväljaandes AS-i Ekspress Grupp aktsionäride erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumise teade ja päevakord.
AS Ekspress Grupp avalikustas aktsionäride erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumise teate ja päevakorra börsiteatena alles 18. oktoobril kell 10:39, ehk oluliselt hiljem kui „Eesti Päevaleht“ oli lugejateni jõudnud.

Leppetrahv 1500 eurot.

AS Tallink Grupp avalikustas 3. juunil kell 16:51 börsiteate, milles teatas 3. juunil toimunud suunatud võlakirjaemissioonist rahvusvahelistele investoritele. Teavet kavandatava võlakirjaemissiooni kohta eelnevalt ei avalikustatud.

Leppetrahv 1000 eurot.