Tallinki aktsia täna hommikune kukkumine hävitas sada miljonit eurot

 (86)
Tallink Megastari esimene väljumine
Tallink Megastari esimene väljumineFoto: Tallink/Andres Raudjalg

Tallinki aktsia reageeris täna hommikul reedel tulnud Tallinki uudistele, kus ettevõte teatas strateegiliste otsingute lõpetamisest ja sellest järelduste tegemisest ning ettevõtte uuest juhatuse esimehest, 13,2 protsendise kukkumisega.

Kui reedel maksis laevandusettevõtte aktsia 1,215 eurot, siis täna avanedes maksis aktsia 1,055 eurot. Kella 10:26 seisuga on tehinguid tehtud 121 ja käivet on kogunenud 376 778,19 eurot.

Võrreldes reedese börsi sulgemishinnaga on Tallinki aktsia täna hommikul hävitanud kukkumisega 1,065 eurole (seisuga 10:35) investorite rikkust ettevõtte turuväärtuse näol 100,5 miljoni euro võrra.

Et Tallinki aktsia on Tallinna börsi raskekaallane, kukkus ka Tallina börsiindeks OMXT 3,1 protsenti. Viimati oli kolmest protsendist suurem indeksi kukkumine 24. augustil 2015, kui päevane langus oli 5,03 protsenti.

Kui ettevõte teatas strateegiliste otsingute algusest, siis reageeris aktsia sellele tõusuga. Nüüd selgub, et toonane tõusu põhjus oli asjata ootus.

Mullu 6. juulil teatas ettevõte börsi kaudu investoritele „kokkuleppest teatud aktsionäride vahel“. Siis maksis aktsia alla 95 sendi. 19. juulil tuli börsiteade „protsessi algatamisesest strateegiliste võimaluste leidmiseks“. Ettevõte andis teada, et võidakse leida uue tuumikinvestori või aktsiatele ülevõtmispakkumise ehk protsess võib hoopis lõppeda ilma tulemuseta. Siis maksis aktsia 99 senti, kuid järgmisel päeval tõusis 1,07 eurole.