Tallinki juht lubab päevapealt laevadel hindu langetada, kui alkoholiaktsiis viiakse tagasi kriisi-eelsele tasemele

 (52)
Paavo Nõgene
Paavo NõgeneFoto: Tiit Blaat

Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles eile õhtul saates "Ringvaade", et Soome turistide vähemise taga on mitmed tegurid, neist üks peamine aga siiski Eesti aktsiisipoliitika, vahendab ERRi uudisteportaal.

Statistikaameti andmetel vähenes eelmisel aastal Eestis ööbivate välisturistide arv. "Eesti hinnad on tõesti läinud kallimaks, valikuvõimalus reisimiseks on ääretult laienenud, erinevatesse riikidesse on väga lihtne minna ja valikuid tehakse erinevate eelistuste peale," rääkis Paavo Nõgene, viidates võimalikele põhjustele.

Ka on Tallinki juhi sõnul Soome turistide arvu vähenemise taga aktsiisipoliitika. "Täna on tegelikult väga palju erinevat statistilist, väga tarka informatsiooni statistikaameti poolt välja toodud, mis aktsiisipoliitika kaasmõju on. Üks on tõesti see, et me oleme jõudnud selleni, et enam majutuvate turistide arv ei tõuse, vaid on hakanud langema," lisas ta.

Nõgene kinnitas, et kui valitsus langetaks aktsiise, siis Tallink langetaks päevapealt ka hindu. "Kui aktsiisid langevad ja meil ei ole põhjust enam kõrge aktsiisimääraga tooteid müüa, loomulikult me langetame hinda. Kõikide kaupmeeste huvi on müüa võimalikult palju," ütles ta.

Loe ja vaata lähemalt ERRi uudisteportaalist.