"Kolmeks aastaks rahu majas," olid EMSA esimehe Kaia Vaski sõnad Tallinki juhtkonna esindajale allkirjastatud palgalepingut üle andes.

"Läbirääkimised tõepoolest olid pikad, olid vaevalised, oli palju emotsioone. Aga tänaseks on need emotsioonid jõudnud kaante vahele, mis töötajaid suuresti tõepoolest rahuldab," ütles Vask.

"Suur samm selles lepingus oli staažitasude süsteemil, mida töötajad on igatsenud väga pikka aega. Et ettevõte väärtustaks neid, kelle najal on areng toimunud, kelle najal on olnud võimalik investeerida," rääkis Vask.

Tallinki personali- ja arendusdirektori Taavi Tiiveli sõnul "on kakeldud, on vaieldud, on üksteist mõistetud ja lõpptulemusena on sündinud positiivne leping". "Eelkõige loodame, et selle tulemusena on meie töötajad üha enam motiveeritud," lisas ta.

Palgakokkuleppe alusel tõstab Tallink oma Eesti lipu all sõitvate laevade laevapereliikmete palka järgneva kolme aasta jooksul keskmiselt vastavalt kahekümne viie, üheksa ja kuue protsendi võrra.

Lisaks kolmeaastasele palgatõusule rakendab ettevõte staažitasude süsteemi. Üle 4-aastase tööstaažiga töötajad hakkavad alates kevadest saama 5-protsendilist ning üle 9-aastase tööstaažiga töötajad 10-protsendilist palgalisa.

Esimene palgalepe sõlmiti Tallinki ja EMSA vahel 1997. aastal. Täna lõpule jõudnud palgaläbirääkimised algasid Tallinki ja EMSA vahel kümme kuud tagasi. Viimased viis kuud on läbirääkimised toimunud riikliku lepitaja vahendusel. Augusti algul korraldas EMSA töötajate huvide kaitseks hoiatusstreigi.

"Pakkumised, millega tuldi riikliku lepitaja juurde, olid sellised, et meil oli tükk aega mõtlemist, kas saata need tagasi - et mõelge, millega te välja tulete," sõnas riiklik lepitaja Henn Pärn täna.

Esimeses pakkumises küsisid töötajad töötasu tõusu kolme aasta peale vastavalt 50, 25 ja 25 protsenti, samas kui Tallink oli nõus keskmist palgataset kergitama 7, 5 ja 3 protsenti.

Veel esmaspäeval teatasid EMSA esindajad, et nemad riikliku lepitaja kompromissettepanekuga ei nõustu, samas kui Tallink oli palgaleppele nõus alla kirjutama. Vaski sõnul on erimeelsused tänaseks lahenduse leidnud.