Tallinn lükkab öise alkoholimüügipiirangu jõustumise tuleva aasta sügisesse

 (31)
Pubid ja baarid vanalinnas
Pubid ja baarid vanalinnasFoto: Rauno Volmar

Tallinna baarides ja ööklubides öist alkoholimüüki piirav määrus oli algselt plaanitud jõustuma tänavu 1. oktoobril, linnavolikogu õiguskomisjon tegi ettepaneku lükata piirangu jõustumine järgmise aasta septembrisse. Linn loobus algselt kasiinodele plaanitud erisusest, hotelli fuajeebaarid võivad siiski müüa alkoholi terve öö, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Tallinna linnavolikogu arutab neljapäevasel istungil määrust, millega piiratakse baarides, ööklubides ja kasiinodes öist alkoholimüüki. Määrusega keelatakse alkoholimüük baarides ja kohvikutes argipäeviti öösel kella kahest kuueni ja nädalavahetusel kolmest seitsmeni. Ööklubid ja kasiinod ei tohi alkoholi müüa kella kolmest kuueni ning nädalavahetusel kella neljast seitsmeni.

Määrusega kehtestas Tallinn ka ööklubi definitsiooni, varem ei ole ööklubisid baaridest, kohvikutest ja pubidest eristatud. Näiteks ei tohi ööklubiga samas majas asuda eluruume ning ööklubisse sisenemine peab olema külastajale tasuline, samuti peab ööklubis olema eraldi ruumina teenindajaga garderoob ja ka suitsuruum. Ühtlasi sätestab määrus, et alkoholi ei tohi peale piirangu kellaaega anda ostjale üle ka varem ostetud õiguse nagu sissepääsupileti või klubikaardi alusel.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.