Tallinn võttis 130 miljonit arvelduskrediiti

 (49)
Tallinna linnavalitsus
Tallinna linnavalitsusFoto: Ilmar Saabas

Kuna Tallinna kulud ületasid jaanuaris tulusid ligi 90 miljoni krooniga ning vabad vahendid olid otsa lõppenud, võttis linn 130 miljonit arvelduskrediiti.

Tallinna linnakassa juhataja Silver Tamm rääkis ERRi uudistele, et krediidi vajadus oli tingitud asjaolust, et linna asutuste palgapäevad jäävad vahemikku 4.-10. kuupäevani, kuid esimene suurem laekumine üksikisiku tulumaksust tuli alles 11. kuupäeval.

Linna väljamaksed ületasid tulusid Tamme sõnul seetõttu, et jaanuaris tasutakse veel eelmisel aastal võetud kohustusi tegevuskulude ja investeeringute osas ning alustati pensionilisa väljamaksmist.

Ta tuletas meelde, et näiteks eelmisel aastal ületasid jaanuarikuu väljamaksed laekumisi 200 miljoni krooni võrra. "Sisulise hinnangu laekumistele saab anda alles peale kvartalitulemuste selgumist, ühe kuu andmete põhjal on veel vara hinnanguid anda," märkis ta.

Krediiti annab linnale Nordea pank, limiit on seatud 16 miljonile eurole (250,3 miljonit krooni). Aasta esimese kuuga laekus Tallinna eelarvesse 464 miljonit krooni, mis on 6,5 protsenti aastaks kavandatud rahakäibe plaanist.