Tallinna börsi juhiks saab Kaarel Ots


Tallinna börsi juhiks saab Kaarel Ots
NASDAQ OMX Tallinna börsFoto: Ilmar Saabas

Nasdaq Tallinna börsi uueks juhatuse liikmeks ja esimeheks saab pikaaegse finantsvaldkonna töökogemusega Kaarel Ots.

„Meil on hea meel, et Kaarel Nasdaqiga liitub,“ ütles Nasdaq Balti turu juht Arminta Saladžienė.

„Kaarel toob endaga kaasa põhjaliku teadmise Balti finantsmaastikust ning selge visiooni ja tahte turu edasiseks arendamiseks. Nasdaq Tallinna juhatuse esimehena ja Nasdaq Balti juhtkonna liikmena saab Kaarli roll Balti börside täieliku potentsiaali realiseerimiseks olema võtmetähtsusega,“ lisas ta.

„Börsi eesmärk on olla kvaliteetne ja uuenduslik kauplemiskeskkond, kus ettevõtted saavad kapitali kaasata ja investorid raha paigutada. Sellest tulenevalt saab olema suurim väljakutse tuua börsile juurde uusi ettevõtteid ja investoreid, et suureneks kauplemisaktiivsus ja likviidsus,“ ütles Kaarel Ots.

„Ütlus „simple is not easy“ (lihtne asi ei pruugi tulla alati kergelt - toim) kehtib hästi ka börsi elavdamise kohta, mille olulisuses ei kahtle täna keegi. Turu arenguks vajalikud sammudki on teada, kuid tulemusteni jõudmine võtab aega. Olen siiski optimistlik, kuna trend on positiivne: uute ettevõtete lisandumine börsi nimekirja, valitsusliikmete soosivad seisukohad turu edasise arendamise kohta, uued investeerimisfondid ning Eesti aktiivne ja edukas start-up keskkond,“ lisas ta.

Kaarel Ots on töötanud finantssektoris enam kui 15 aastat, millest viimased kaks aastat töötas ta konsultatsiooniettevõttes Deloitte finantsnõustamise osakonna juhina.

Seotud lood:

Eelnevalt on ta töötanud 8 aastat erinevatel ametikohtadel UniCredit pangas, sh juhataja asetäitja ja korporatiivpanganduse osakonna juhina.

Ots on olnud Eesti finantssektori ettevõtteid esindava klasterorganisatsiooni FinanceEstonia juhatuse liige alates selle loomisest 2012. aastal. Ta on omandanud magistrikraadi korporatiiv- ja investeerimispanganduses SDA Bocconi School of Management-ist Itaalias.