Tallinna börsi juht: meil kauplemine jätkub!

 (4)
Tallinna börsi juht Kaarel Ots
Tallinna börsi juht Kaarel OtsFoto: Karin Kaljuläte

Tallinna börsi juhatuse esimees Kaarel Ots kinnitas täna börsile saadetud teates, et hoolimata keerulisest olukorrast, mida koroonaviiruse levik on üleilmselt ka finantsturgudel tekitanud, jätkub Tallinna börsil kauplemine.

"Börsi ja kogu Eesti väärtpaberituru usaldusväärsus sõltub suures osas turu läbipaistvusest ja õiguskindlusest, samuti vastavusest heale turutavale. Seda mitte ainult Eestis, vaid ka rahvusvahelises plaanis," lausus Ots börsile saadetud pöördumises.

Tema sõnul on börsi peamine roll pakkuda keskkonda, kus ostjad ja müüjad saavad väärtpaberitega kaubelda õiglaselt, turvaliselt ja korrapäraselt. "Börs ei määra väärtpaberite turuhindu – hinnad kujunevad turul tehinguid tegevate osapoolte nõudluse ja pakkumise tulemusena," märkis Tallinna börsi juht.

"Seoses COVID-19 viiruse puhanguga ja Eestis ajutiselt välja kuulutatud eriolukorraga, tahame investoritele kinnitada, et Nasdaq Tallinna börsil jääb kauplemine praegu tavapäraselt avatuks," kinnitas Ots.

Tema sõnul on oluline, et investoritel oleks võimalik avalikult kaubeldavaid väärtpabereid soovi korral osta ja müüa. "Täpselt samamoodi on kauplemine avatud kõigil Nasdaqi börsidel ülemaailmselt, kaasa arvatud Põhjamaades ja mujal Baltikumis," lisas Tallinna börsi juht.

Otsa kinnitusel on Tallinna börs seda teavet jaganud ka vabariigi valitsuse moodustatud kriisikomisjoniga. "Soovitan kõigil investoritel ja turuosalistel säilitada sel ajutiselt segasel ajal rahu ning tuletada meelde oma investeerimisteesid. Investeerimine on alati panus paremale homsele," sõnas Tallinna börsi juht.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!