Tallinna kuuepealine koroonakolle on seotud Ülemiste City's peetud klubiüritusega

 (143)
Ülemiste city
Ülemiste cityFoto: Tiit Blaat

Terviseameti teadaandest nähtub, et ka Harjumaale on üks kolle juurde lisandunud: nimelt haigestusid 21. augustil Ülemiste Citys peetud klubiüritusel ühe koroonanakatunu seltskonnas viibimise tõttu viis inimest.

Asjaoludest täpsemalt: Ülemiste City's viibis 21. augustil päev varem Hispaaniast naasnud inimene, kelle puhul selgus 22. augustil, et tema koroonaviiruse testi tulemus on positiivne.

Samal päeval kontakteerus terviseameti põhja regionaalosakond ka temaga samas seltskonnas viibinud lähikontaktsega, kel tuli isolatsiooni jääda. Tänaseks on koroonaviirus tuvastatud viiel lähikontaktsel. Ülemiste City on juhtunuga kursis.

Ülemiste City juht Margus Nõlvak märkis, et 21. augustil toimunud ürituse korraldajad olid Edward von Lõnguse näituse kuraatorid, kes Ülemiste linnakus pinda rentisid - tegemist oli täpsemalt kaasaegset kunsti promova NOAR'i ruumidega, mis asusid vanades mitte igapäevases kasutuses olevates ja enamasti tühjana seisvates tootmishoonetes.

Asjaga kursis olev kontaktisik Helen Unt märkis Delfile, et eriürituse toimumisel täideti kõiki COVID-19 leviku piiramiseks nõutud tingimusi: "See tähendab, et osalejate arv jäi lubatu piiresse ning desinfitseerimisvahendid olid kättesaadavad."

Unt sõnas, et haigestumistega kurssi jõudnuna otsustati koheselt ruumid professionaalide poolt desinfitseerida lasta. Tehakse ka tihedat koostööd terviseametiga, jälgides etteantud juhiseid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!