Eesti meremeeste sõltumatu ametiühingu (EMSA) aseesimehe Jüri Lemberi sõnul ei andnud Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand avaliku koosoleku korraldamiseks D-terminalis luba.

Tallinki töötajad lahkuvad hoiatusstreigi käigus laevadelt ja kogunevad seetõttu D-terminali ees ning korraldavad koosoleku hotelli Portose konverentsiruumides.

Lemberi sõnul ei ole meremeestel sarnased probleeme Helsingi ega Stockholmi sadamates, kus Tallinki laevade meeskonnad samuti kl 13-14 reisiterminalidesse kogunevad ja kus neid võtavad vastu kohalikud meremeesteühingud.

Tallinki töötajad nõuavad palgatõusu, mis tasakaalustaks praegu 20-200 protsendi suuruse palgaerinevuse Tallinki Eesti lipu all sõitvatel laevadel.

Streigist võtab Lemberi kinnitusel osa 60% Tallinki töötajatest. Laevadelt lahkub 300-400 töötajat. Osa töötajaid jääb laevadele, kuid poed ja söögikohad on hoiatusstreigi ajal suletud. Streikijaid tulevad toetama teised vabavahetuse töötajad.

EMSA esimees Kaia Vask ütles, et Tallink saatus töötajatele kirja, milles ei märgi sõnagi palkade kohta, küll aga  väidab, et hoiatusstreik on ebaseaduslik. "Kas streik on seaduslik või mitte, saab öelda ainult kohus," sõnas Vask.

Vaski sõnul ei soovi streikijad kahjustada ettevõtte tegevust, vaid juhtida tähelepanu sellele, et inimesed on huvitatud palgatõusust.

Hoiatusstreigi tõttu väljuvad laevad Baltic Princess ja Superstar mõnevõrra hiljem. Samuti võib hilineda Star, mis peaks Helsingist väljuma kl 14.30.