Tallinna Sadam lasi uute parvlaevade ostu rahastamiseks välja 60 miljoni eest võlakirju

 (2)
Gdanski laevatehases, kus valmivad Tallinna Sadama tellitud kaks uut parvlaeva
Gdanski laevatehases, kus valmivad Tallinna Sadama tellitud kaks uut parvlaevaFoto: Ann-Marii Nergi

Riigile kuuluv AS Tallinna Sadam emiteeris 1. detsembril Pohjola Panga Eesti filiaali vahendusel 60 miljoni euro eest kaheaastase tähtajaga võlakirju.

“Võlakirjaemissiooni vahendeid kasutab TS Laevad OÜ uute parvlaevade ehitusega seotud maksete tegemiseks laevaehitajatele,” ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Marko Raid pressiteenistuse vahendusel.

“Eeloleva paari aasta perspektiivis on meil laevaehituse pikaajaliseks finantseerimiseks kaks võimalikku suunda – emissioon rahvusvahelisel võlakirjaturul või laenukapitali kaasamine,” lisas ta.

Detsembri alguse seisuga on TS Laevad OÜ tasunud Poola ja Türgi laevatehastele eri osamaksetena kokku 63,2 miljonit eurot.

“Osamaksed on seotud laevade valmimise eri etappidega ning tänaseks on ehitus jõudnud seisu, kus oleme tasunud üle poole kogu soetusmaksumusest,” märkis Raid.

TS Laevad OÜ tellis neli uut parvlaeva Poola Remontowa ja Türgi Sefine laevatehastelt. Gdanskis ehitavate aluste veeskamine on planeeritud eeloleval talvel. Sefine tehases valmivate laevade veeskamine on planeeritud tuleva aasta kevadkuudesse.

Mandri ja Eesti suursaarte vahelistele liinidele tulevate laevade Tõll, Piret, Leiger ja Tiiu üleandmine Tallinna Sadamale toimub lepingujärgselt järgmise aasta suve teises pooles.

TS Laevad OÜ on AS-i Tallinna Sadam 100% omanduses olev ettevõte, mille eesmärgiks on parvlaevaliikluse alustamine ning korraldamine Eesti suursaarte (Saaremaa, Hiiumaa) ja mandri vahel alates 1. oktoobrist 2016. Parvlaevaliikluse käivitumisel on ettevõtte prognoositav töötajate arv sõltuvalt hooajast ca 100 inimest ja prognoositav aastakäive kuni 30 miljonit eurot.