Tallinna Sadama müügikasv tuli Kanadast

 (2)
Tallinna vaated merelt
BotnicaFoto: Andres Putting

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul mõjutasid ettevõtte müügitulu suurenemist nii IV kvartalis kui aasta kokkuvõttes kõige enam jäämurdja Botnica töö juunist novembri lõpuni Kanada põhjaosas eskort- ja jääseire laevana ning vedellasti mahtude ja sellelt lastiliigilt teenitud tulude kasv, teatas ettvõte börsile.

„Aasta kokkuvõttes andsid panuse käibesse ka tulud, mis kaasnesid riigi tellimusel tütarettevõtte TS Laevad poolt lisalaeva Saaremaa liinile toomisega suveperioodil,“ selgitas Kalm.

Tallinna Sadama ja tema tütarettevõtete IV kvartali müügitulu moodustas 29,6 miljonit eurot kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 9,2 %. 2018. aasta kokkuvõttes suurenes müügitulu 7,7 % jõudes rekordilise 130,6 miljoni euroni.

Kontserni korrigeeritud EBITDA (kasum enne intresse, makse, kulumit ja allahindlusi) oli IV kvartalis 14,7 miljonit eurot kasvades aasta varasemaga võrreldes 14,6%. 2018. aasta korrigeeritud EBITDA oli 74,4 miljonit eurot ehk 11,8 % suurem kui 2017.aastal. IV kvartali puhaskasum oli 8,6 miljonit eurot. Aasta kokkuvõttes kujunes majandustegevuse tulemiks puhaskasum summas 24,4 mln eurot, mis jäi eelmise aasta puhaskasumile alla 2,0 mln euro võrra, rekorddividendilt makstud suurema dividendide tulumaksukulu tõttu.

IV kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 5 miljonit tonni kaupa ning 2,3 miljonit reisijat. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga suurenes kaubamaht 2% ja reisijate arv vähenes 1%.
Aasta kokkuvõttes oli kaubamaht 20,6 miljonit tonni, suurenedes eelmise aastaga võrreldes 7,4% ning reisisadamates teenindati rekordilised 10,6 miljonit reisijat, mis oli 0,6 % enam kui aasta varem.