Tallinna Sadama nõukogu liige: kui tegevjuhid peeti kinni, siis on ka nõukogu omajagu süüdi

 (16)
Hillar Teder
Hillar TederFoto: Tiit Blaat

Tallinna Sadama nõukogu liige, kinnisvaraärimees Hillar Teder - Tederi firmal on Tallinna reisisadama piirkonnas ka erinevad kinnistud - ütles Ärilehele, et tema sai sarnaselt teiste uudistelugejatega samuti alles täna teada, et Tallinna Sadama juhatuse mõlemad liikmed on kinni peetud ning nende kodusid ja tööruume otsitakse läbi.

"Minule ei ole mingit kutset ega telefonikõne prokuratuurist tulnud. Ma ei ole targem kui teie. Ma arvan isegi, et olete minust informeeritum. Kas nad kutsuti vestlusele või peeti pikemaks ajaks kinni?" tundis Teder huvi.

Politsei saab kohtu loata kahtlusaluseid kinni pidada kuni 48ks tunniks. Selle aja jooksul peab kohus otsustama, kas kinnipidamise perioodi pikendada.

Teder tunnistab, et eelkõige on juhatuse liikmete kinnipidamine etteheide ka sadamafirma nõukogu liikmetele. "Nõukogu on ju järelevalve organ. Kui sellised asjad on saanud juhtuda, siis on ka nõukogu liikmetel oma vastutus," möönis Teder.

Täna pidasid kaitsepolitseiameti töötajad altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni AS Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili.

Mõlemat meest kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises mitme aasta jooksul. Enne esmaste menetlustoimingute tegemist ei ole võimalik täpsustada kahtlustuse sisu ja altkäemaksuks saadud summa suurust, teatas riigiprokuratuur.