Tallinna ühistransport saab EL-ilt 70 mln

 (23)
Bussiterminal
Postimees/Scanpix

Tallinna linnavalitsus kavatseb kolmapäevasel istungil heaks kiita Euroopa SMILE projekti eellepingu, mille eesmärgiks on investeerida ühistranspordisüsteemi edendamisse nelja aasta jooksul 70 miljonit krooni.

Euroopa Liidu teaduse ja tehnoloogilise arendustegevuse 6. raamprogrammi CIVITAS II programmi kuuluva SMILE’i ehk Sustainable MobIlity for peopLe in urban arEas abil töötatakse välja ühistranspordi kiiruste tõstmise kava ning parandatakse ühistranspordi teeninduskvaliteeti. Tallinna pressiteenistus teatas Delfile, et projekti raames toetatakse linnu uute lahenduste katsetamisel linnatranspordi parandamiseks ja keskkonnasäästlikumaks muutmiseks.

Projektis osaleb viis linna: Rootsi Malmö, Suurbritannia Norwich, Itaalia Potenza, Rumeenia Suceava ja Tallinn.

Tallinna projekti kogumaksumus on 71 miljonit krooni. Tallinna panus sellesse on nelja aasta jooksul kokku umbes 40 miljoni krooni, millest omakorda umbes 11 miljonit krooni on mitterahaline panus.

Euroopa Liidu poolt finantseeritakse projekti umbes 31 miljoni krooni ulatuses. Selle sees on liikluskorralduse täiustamiseks mõeldud 14 miljonit, ühissõidukite infosüsteemi jaoks 12 miljonit, projektijuhtimiseks ja info levitamiseks neli miljonit ning Tallinna Tehnikaülikooli uuringuteks miljon krooni.