Tallinna Vesi ei lase ikka vee hinda alla

 (5)
AS Tallinna Vesi
Tallinna VesiFoto: Andres Putting

3. jaanuaril esitas Tallinna Vesi konkurentsiametile vaide seoses ameti läinud aasta 4. detsembri otsusega, millega jäeti kooskõlastamata Tallinna Vesi poolt taotletud veeteenuse hinnad Tallinna ja Saue linna tegevuspiirkonnas, teatas ettevõte börsile. See tähendab, et jätkatakse seniste kõrgete vee- ja kanalisatsioonihindadega.

Tallinna Vesi esitas vaide, sest ei pea konkurentsiameti poolt otsuses väljendatud seisukohti põhjendatuks. Konkurentsiameti hinnangul peaks ettevõtte müügitulu olema taotletust ligikaudu 10 miljonit eurot väiksem.

Ühtlasi on Tallinna Vesi koostamas konkurentsiametile vastust seoses sama otsusega seotud järelevalvemenetlusega. Koostatavas vastuses põhjendab ettevõte oma seisukohti veeteenuse hindade kujunemise aluseks olevate hinnakomponentide osas. Tallinna Veel on vastamiseks aega kuni 30. jaanuarini.

Kuni Konkurentsiamet ei ole uusi veeteenuse hindu kooskõlastanud ega muul viisil kehtestanud, kehtivad senised veeteenuse hinnad.

Ettevõte ootab jätkuvalt otsust käimasolevast rahvusvahelisest vahekohtumenetlusest, kus Tallinna Vesi ja United Utilities (Tallinn) on esitanud Eesti Vabariigi vastu kahju hüvitamise nõude Eesti Vabariigi ja Hollandi Kuningriigi vahelise investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingu alusel.