Tallinnas ja Kuressaares avati uued notaribürood


8. detsember (Ärileht Online) - Sel nädalal alustas tegevust notari asendaja büroo Kuressaares. Notari asendaja büroo on Notarite Koja poolt avatud ajutine büroo notariteenuse kättesaadavuse parandamiseks Saaremaal. Asendaja büroos tegutseb kuni uue Saaremaa notari ametisse asumiseni notari asemel justiitsministri poolt määratud notari asendaja.

Esimese Kuressaare notari asendaja, notarikandidaat Priidu Pärna sõnul on büroos tööd juba praegu piisavalt. ?Palju on tagastatud-erastatud kinnistute jagamisi ja müüke. Siinse piirkonna eripäraks on see, et paljud tehingud on seotud looduskaitse ja muinsuskaitse piirangutega. Notar saab siin palju ära teha ostjate teavitamiseks, mis teenib ühtlasi riigi huve laiemalt, et kaitstavad objektid ei satuks teadmatu peremehe kätte,? räägib Pärna.

28. oktoobril notarivande andnud kuuest uuest Tallinna notarist on tegevust alustanud juba viis. Novembris avasid ühise büroo Tallinna notarid Annika Kuimet, Kadri Pappel ja Mari-Liis Parmas. Alates 7. detsembrist saab registreerida end vastuvõtule Tallinna notarite Kätlin Aun-Janiski ja Erki Põdra ühises notaribüroos.

Tallinna notar Triin Sild, Pärnu notar Lagle Lindre ja Jõhvi notar Andrei Lõssenko alustavad tegevust jaanuari esimeses pooles.