Tallinnas langetatud puu võib tõrjuda Nordeconi idapiiri ehitushankelt

 (45)
Nordeconi ehitus
Nordeconi ehitusFoto: Andres Putting

Kahe aasta eest loata raiutud puu võib aktsiaseltsi Nordecon idapiiri ehitushankelt kõrvale jätta. Ettevõte tunnistab küll puu raiumist, kuid rõhutab riigihangete vaidluskomisjonile, et nii väike asi ei tohiks hanget mõjutada, kirjutab ERRi uudisteportaal.

2017. aasta suve üks suuremaid meediasündmusi oli Haabersti hõberemmelga hipilaager. Aktsiaselts Nordecon ehitas ümber sealset ristmiku ja võis maha raiuda 795 puud. Remmelga raiumine paljudele ei meeldinud ja lõpuks muutus pahandus nii suureks, et politsei vedas aktivistid süles minema.

Aga hoopis teistsugune lugu pandi idanema 200 meetrit eemal Päevalille tänava ääres. Nimelt seisis seal üks puu, mille raiumiseks Nordeconil luba polnud. Aga ettevõtte juhatuse liige Ago Voogma tunnistab, et kuidagi võeti puu ikkagi maha.

Tänavu viimasel jaanuaripäeval hakkas politsei- ja piirivalveamet otsima ettevõtet, kes projekteeriks ja ehitaks valmis esimese pikema jupi idapiiri. PPA-le esitatud seitse taotluse seas olid kõik meie suured tegijad, näiteks TREV-2 Grupp ja Merko Ehitus, aga ka YIT Eesti, Rand ja Tuulberg ning Nordecongi. Kui amet taotlusi lähemalt uuris, selgus aga, et üksik Haaberstis raiutud puu laiutas Nordeconi plaanidel risti ees.

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.