Tallinnas valmis omamoodi tünnmaja (pildid)

 (5)

Ehituskontsern Nordecon International andis Liivalaia Arenduse AS-ile üle vastvalminud büroohoone Tallinna südalinnas Stockmanni kaubamaja kõrval, mille ehituse maksumuseks kujunes enam kui 300 miljonit krooni. Liivalaia ja Maakri tänava vahel asuva 14-korruselise maja ankurrentnikuks on Nordea Pank, mille järgi on hoone oma nimeks saanud Nordea Maja. Rahvasuus kutsutakse seda bürootorni kas tünniks või tünnmajaks.


Lisaks väliselt nähtavatele 14 korrusele, mis teevad hoone kõrguseks maapinnast 54 meetrit, asuvad büroomaja all ka kolm korrusetäit parkimiskohti, mis laskuvad spiraalina ümber liftide ja trepikojaploki 13 meetri sügavusele. Olgu märgitud, et maa-aluse osa rajamine võttis rohkem aega, kui maapealse ümarvormi ehitamine.

1599 ruutmeetri suurusele krundile rajatud Nordea Maja ehitus kestis 780 päeva. 16 989 ruutmeetrise brutopinnaga hoone on ringikujulise põhiplaaniga, mis võimaldab 360-kraadist panoraamvaadet. Maja on ehitatud ümber tsentraalse betoonsüdamiku, mis tähendab, et kõik kommunikatsioonid ja kandev konstruktsioon on koondatud maja keskele.

Nagu piltideltki näha, on vakantsed büroopinnad „valge karbi“ staadiumis, mis tähendab seda, et iga rentnik saab oma töökeskkonna ise kujundada. Reeglina on ühel korrusel kaks rendipinda, kuid ka läbi kahe korruse lahendus pole võimatu.

Maja arhitektuuriline lahendus on valminud Emil Urbeli büroos.