Tammepuu: ravimite müük USA moodi oleks astumine libedale teele

 (3)
Tammepuu: ravimite müük USA moodi oleks astumine libedale teele
Lembit Peegel

Apotheka apteegiketti majandava Terve Pere Apteek OÜ juhataja Kadri Tammepuu sõnul astuks Eesti käsimüügi ravimeid kauplustesse müügile lubades sarnaselt USA-le libedale teele.

"USA mudeli valimine on äärmiselt libe tee, kuna teada on, et selle tagajärjel on vale ravimikasutus USA-s surmapõhjuste seas 4. kohal," ütles Tammepuu Eesti Päevaleht Online`ile.

Tammepuu sõnul on apteegis saadaval laiem valik ravimeid ja patsiendil on alati võimalus küsida apteekrilt ravimialast teavet.

"On uuritud, et kokkuvõttes on odavam väljastada ravimeid apteekide kaudu, kui maksta kinni mittekvaliteetsetest ravimitest ja ravimite väärkasutusest tulenevaid terviseprobleeme tulevikus. Iga ravim on mürk ja valel ajal ning annuses võetuna ta mitte ei ravi, vaid lõhub inimese tervist," rääkis Tammepuu.

Euroopa Liidus on lubatud ravimeid mujal kui apteegis müüa vaid siis, kui mingil põhjusel pole teatud piirkonnas apteeke piisavalt – näiteks kui suurtel aladel või halvasti läbitavates piirkondades on liialt hõre asustus, kuid ravimeid läheb siiski vaja. Eestis pole sellist erandit kasutatud.