Täna avab uksed Ameerika Auto esindussalong


12. aprill (Ärileht Online) - Eesti esimene sõltumatu Ameerika autode keskus Tallinnas Sõpruse pst 27 pakub täislahendust alates Ameerika autode müügist kuni nende tuunimiseni. Salong ehitab ka Hy-Rail ehk nii maanteel kui raudteel sõitvaid autosid.

Ameerika Auto salong pakub Ameerika autode müüki, garantiihooldust ja remonti, varuosasid ja lisaseadmeid ning autode tuunimist, tüübikinnitust ja käsipesu. Koostöös ABC Tehno OÜ-ga saab Ameerika Auto autokeskuse teostada ka tehnoülevaatust. Uudismudelitena on salongis esindatud Ford Fusion ja Ford Explorer, varasemast lisaks Lincoln Navigator, Ford Mustang ja Corvette.

Peamiselt Eesti Raudtee tellimusel ehitab Ameerika Auto Hy-Rail ehk nii maanteel kui raudteel sõitvaid autosid. 2003. aastast on Ameerika Auto valmistanud üle 30 Hy-Rail sõiduki, alates teemeistrite autodest kuni 26-tonnise täismassiga veoautodeni välja.

Salongi rajamine läks maksma 30 miljonit krooni.

Ameerika Autoteeninduse OÜ on Ameerika Auto kaubamärgi all tegutsenud alates 1997. aastast. Ettevõttes töötab 17 inimest. 2005. aasta käive oli 22,8 miljonit ning kasum 2,1 miljonit krooni.