Täna lastakse Tallinna Sadama tellitud esimene uus parvlaev Poolas vette

 (11)
Gdanski laevatehases valmivad Tallinna Sadama tellitud kaks uut parvlaeva
Gdanski laevatehases valmivad Tallinna Sadama tellitud kaks uut parvlaevaFoto: Ann-Marii Nergi

Täna pärastlõunal toimub Poolas, Gdanski Remontowa laevatehases esimese Tallinna Sadama tellitud parvlaeva Tõll veeskamine.

"Veeskamine on efektne vaatepilt, mil laev lastakse korraga külg ees vette. Selleks hetkeks on laeva kere saanud ujumiskõlblikuks, mis tähendab, et laevaehituses on oluline etapp läbitud ehk 9 kuud metallitöid tehtud ja 1800 tonni rauda lastakse vette. Edasised tööd toimuvad juba vees, selgitas Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.

Veeskamisel osalevad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Merike Saks ja asekantsler Ahti Kuningas, Tallinna Sadama juhatuse liikmed Marko Raid ja Carri Ginter ning TS Laevade juhatuse liikmed Kaido Padar ja Mart Loik.

Uued parvlaevad on 114 m pikad, mahutavad 150 sõiduautot või 12 täispikka veoautot. Laevadel on päästevahendid 700-le reisijale ning kahel tekil istekohti 500-le reisijale. Uued laevad saabuvad Eestisse 2016. aasta suve teisel poolel ning asuvad liinile alates 01. oktoobrist 2016.