Tankeri pruulikoda enam otse õlut ei müü

 (4)
Eesti Väikepruulijate Festival 2018
Eesti Väikepruulijate Festival 2018Foto: Henri-Kristian Kirsip

Väikepruulija Tanker lõpetab Baltikumis oma toodangu otsemüügi poodidele-kõrtsudele ning asub esimese suurema väiketootjana kasutama hulgimüüja teenust. Edaspidi vahendab Tankeri toodangut Tridens, teatas ettevõte.


Tankeri juhi ja Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liikme Jaanis Tammela sõnul on väiketootja jaoks suurte kettidega läbirääkimine väga keeruline. “Pideva nõudluse ja ekspordikasvu tingimustes ei pruugi väikeettevõttel jätkuda jõudu oma müügiorganisatsiooni ülesehitamiseks. Meie otsustasime keskenduda tootmisele ja ekspordile. Aga ka ekspordi puhul leiame me lõpuks endale müügiesindajad, kes selle funktsiooni üle võtavad,” selgitas Tammela.

1,2 miljonit eurot uue pruulikoja väljaehitamisse investeeriva Tankeri juhi sõnul nõudlus Eesti kvaliteetsete käsitööjookide järele järjest kasvab. “Oleme Tridensiga koostöö osas optimistlikud ja loodame, et koostöös professionaalse edasimüüjaga saame rõõmustada veelgi rohkemaid käsitööjoogi sõpru ka Lätis ja Leedus,” sõnas Tammela.

Seni aastas ca 160 000 liitrit käsitööõlut pruuliv Tanker laiendab oma tootmismahte kasvava nõudluse ja ekspordisoovi tõttu 600 000 liitrini aastas.

Märtsi algusest Tankeriga koostööd alustav Tridens on üks vanimaid kaubandusettevõtteid Eestis, tähistades sellel aastal oma 31. tegutsemisaastat.

Samas peavad ekspordiplaanide kõrval Tanker ja teised väikepruulijad probleemkohaks praegust valitsuse ebamõistlikku aktsiisipoliitikat, mis seab väikepruulijate aktsiisisoodustuse piiri väga madalale. Kuigi nõudlust jagub, takistab mahu kasvatamist tänane maksuseadus, mille kohaselt rakendub väiketootjale enam kui 600 000 liitrise tootmismahu korral võrdne maksukohustus Eesti suurtootjatega, kelle aastatoodang on tegelikult võrreldamatu, sest küünib 100 miljoni liitrini.