Tartu ja Helsingi suunal plaanitakse käivitada lisalend

 (4)
Tartu ja Helsingi suunal plaanitakse käivitada lisalend
Reuters/Scanpix

Tartu ja Helsingi suunal plaanitakse käivitada veel üks lend, mis väljuks mugavamatel kellaaegadel. Samas Tartu ja Riia liinil pole Airbalticul huvi lende taastada.

Praeguse lennuplaani kohaselt väljub lennuk Tartust Helsingisse hommikul kella 5.30 ajal. Helsingist tagasi Tartusse jõuab lennuk alles pärast südaööd, kirjutab ERR.

Tartu Linnapea Urmas Klaasi sõnul on oluline, et uus lend väljuks sobivatel kellaaegadel. Ühtlasi tuleb arvestada, et linn peaks mistahes uut lennuliini ka toetama. Linnapea Urmas Klaasi sõnul on praegu prioriteet, et Finnair käivitaks veel ühe lennu Tartu-Helsingi suunal.

"Et tuleks juurde veel üks päevane reis, mis avaks meie turistidele uusi võimalusi, oleks turistisõbralikum oma kellaaegade mõttes ja annaks Helsingist edasi lendamise võimaluse nii Euroopa kui ka transatlantilises mõttes," rääkis Klaas.

Aastate eest toimis Tartu ja Riia vaheline lennuliin, kuid Klaasi sõnul pole Airbalticul huvi Tartu-Riia suunal lende taastada.

"Airbaltic praegu ütleb, et nende prioriteet on Tallinna Lennujaam ja arusaadavalt soovivad nad neid lennuliine, mis Nordicast siia on turule jäänud, rohkem ise üles noppida," märkis linnapea.