Tartu Ülikooli sihtasutust hakkab nõustama investeerimiskomitee


Tartu ülikooli sihtasutuse usalduskogu otsustas eile luua seitsmeliikmelise investeerimiskomitee, mis hakkab nõustama usalduskogu ja selle juhatust põhikapitali haldamises.

Sihtasutuse juhatuse esimees Margus Ots ütles Eesti Päevalehele, et loodav komisjon hakkab usalduskogu nõustama eelkõige rahapaigutamise küsimustes. "See tähendab, et ekspertide abiga tuleb tagada maksimaalne kasum minimaalse riskiga," sõnas Ots.

Sihtasutuse usalduskogu otsustas samuti enda juurde koguda rühma tudengeid, kes pakuks omalt poolt välja uusi mõtteid ja nägemusi ülikoolist.

Otsa kinnitusel lubasid kõik seitse usalduskogu liiget, kes on enamasti tuntud äritegelased, toetada sihtasutust ka üksikisikutena. "Iga mees toetab vastavalt oma rahakoti paksusele, mingit summat või suurusjärku me paika ei pannud," täpsustas usalduskogu juhatuse esimees.

Sihtasutuse usalduskokku kuuluvad Eesti Telefoni peadirektor Jaan Männik, vandeadvokaat Uno Lõhmus, Baltika peadirektor Meelis Milder, Hill & Knowlton Balti tegevdirektor Peep Mühls, Alexela juhatuse esimees Urmas Past, Hoiupanga juhatuse esimees Olari Taal ja Tartu ülikooli prorektor Toivo Maimets.

Sihtasutuse usalduskogu järgmisel koosolekul novembris kinnitatakse 100 miljoni krooni suuruse põhikapitali kogumise strateegia sajandivahetuseni ja selle elluviimiseks vajalik tegevuskava.

Tartu ülikooli sihtasutus loodi selle aasta 7. juulil. Sihtasutus hangib ja vahendab ülikoolile toetusi ning haldab tulutoovalt kogutud kapitali. Vastavalt põhikirjale võtab sihtasutus vastu toetusi ja annetusi kõigilt füüsilistelt ja juriidilistelt isikutelt nii kodu- kui ka välismaal.

URMET KOOK