Taxify kaasas veel 175 miljonit dollarit, ükssarviku tiitel on käes!

 (43)
Taxify juhid kogunesid õhtukohvile 26.01.2018
Foto on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Eestis loodud Euroopa juhtiv transpordiplatvorm Taxify kaasas 175 miljonit dollarit (151,75 miljonit eurot).

Uue investeeringu puhul oli juhtinvestor Saksamaa autotootja Daimler. Tehingu toel kasvas Taxify väärtus miljardi dollarini.

Investeerimisringis osales ka Taxify strateegiline partner Hiina sõidujagamisettevõte Didi. Uute investoritena lisandusid Euroopa kasvuettevõtetele keskendunud riskikapitali fond Korelya Capital, Eesti riskikapitalifond United Angels ja TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus. Taxify juhatusse hakkab kuuluma ka Daimleri esindaja.

Taxify kaasasutaja ja tegevjuhi Markus Villigi sõnul suunab ettevõte investeeringu tehnoloogilistesse arendustesse ning laienemisse eeskätt Euroopa ja Aafrika turgudel.

“Meie suurim väljakutse on parima tiimi kasvatamine. Soovime aasta lõpuks kasvatada meeskonda 300 inimese võrra, väga suur rõhk on inseneridel ja andmeteadlastel,” ütles ta.

“Daimleri mobiilsete teenuste kasutajaid on täna üle maailma 22 miljonit, seda nii sõidujagamise kui ka kombineeritud transpordi valdkonnas. Taxify täiendab kiiresti kasvava ja globaalse ambitsiooniga sõidujagamisplatvormina suurepäraselt meie olemasolevat ja kasvavat mobiilsusteenuste partnerite võrgustikku,” ütles Daimleri mobiilsete ja finantsteenuste juht Jörg Lamparter.

Taxify asutas 2013. aastal toona 19-aastane Markus Villig. Täna on Taxify kõige kiiremini kasvav sõidujagamisplatvorm maailmas, millel on üle 10 miljoni kasutaja ning üle poole miljoni juhi rohkem kui 25 riigis.

Seotud lood:

Forbes on paigutanud Markus Villigi Euroopa kolmekümne väljapaistvama alla 30-aastase juhi hulka. Samuti paigutas Nordic Business Report äsja Markus Villigi mõjukaimate Põhja-Euroopa noorte ettevõtjate pingerivis teisele kohale. Tänavu pälvisid Markus ja Martin Villig Eesti aasta ettevõtja auhinna maailma juhtivalt ärikonsultatsioonide ettevõttelt Ernst & Young.

Daimler AG on kasvanud välja ettevõttest Benz & Cie, mis asutati 1883. aastal Karl Benzi poolt. Karl Benz on tuntud kui maailma esimese sõiduauto leiutaja. Benz & Cie liitus 1926. aastal Gottlieb Daimleri ja Wilhelm Maybach’i asutatud ettevõttega Daimler Motoren Gesellschaft. Täna kannab ettevõte nime Daimler AG ning on üks maailma suurimaid premium-klassi autotootjaid.