Tee natuke head! Aita eestlast olulisel konkursil

 (12)
Piisab vaid Sinu häälest näoraamatus
Eesti Kunstiakadeemia tudengite valgusinstallatsioon Patkuli treppidel
Eesti Kunstiakadeemia tudengite valgusinstallatsioon Patkuli treppidelFoto: Priit Simson

Hannes Lungi idee on hetkel 10 parima seas, kuid rebimine kestab veel paar päeva ja seal püsimiseks vajab meie kõigi hääli, teatas Eesti Kunstiakadeemia.

EKA tootedisaini tudeng Hannes Lung on rahvusvahelisel Electroluxi Ideas Lab konkursil jõudnud rahvahääletusega 10 finalisti sekka, kuid rebimine on tihe ja tähtajani on vaid paar päeva.

Electrolux Ideas Lab otsib parimaid lahendusi toitumisharjumuste tulevikuks ning zhürii on välja valinud viiskümmend ideed. Järgmisena teeb oma valikud rahvas. Hääletuse teel selgitatakse kümme finalisti. Hääletada saab veel vaid loetud päevad, hetkel on ta 10 parima seas 8. kohal, kuid rebimine on tihe! Aidake Eesti disain maailma!

Oma hääle saab anda siin.

WatchYourself kontseptsioon lihtsustab valikute tegemist poeletilt. Kui meie toitumisharjumusi domineerivad supermarketid, siis nende pakutav kaubavalik ei lähtu alati tervislikkuse aspektist. Kauba koostisosi võib küll pakendilt lugeda, kuid valikute tegemine vajab eelteadmisi toitumisest ja enda tervisenäitajatest. WatchYourself on nutikell mis töötleb seda infot hetkega, kui sirutate käe riiulis asetseva pakendi poole. Läbi fotosilma tuvastab randmel asetsev kell toote ning annab tarbijale soovituse, kas see sobib tema dieediga.