Tehing tehtud: jäätmekäitleja siseneb teehoolduse maailma, kaasavaraks magus leping

 (5)
Tartu maantee ehitus, renoveerimine
Tartu maantee ehitus, renoveerimineFoto: Sven Arbet

Eile sõlmisid AS Merko Ehitus kontserni kuuluva Tallinna Teede ASi 100%line tütarettevõtte AS Vooremaa Teed ja Eesti Keskkonnateenused AS ostu-müügi lepingu ASi Vooremaa Teed teehooldusvaldkonna müümiseks.

Valdkonnaga seotud võõrandamisele kuuluvaks suurimaks lepinguks on 2015. aastal Maanteeametiga sõlmitud leping. Lepingu kohaselt teostab AS Vooremaa Teed riigimaanteede hooldustöid Viljandi maakonnas, aastase mahuga ligikaudu 1,8 miljonit eurot ning lõpptähtajaga 31.12.2020.

Tehingu ostuhinda osapooled ei avalikusta. Tehing sõltub Konkurentsiameti poolsest heakskiidust ja tingimustest ning plaanitakse lõpuni viia 2017. aasta III kvartalis. Kuni kõikide vajalike kinnituste saamiseni tegutseb AS Vooremaa Teed tavapäraselt.

AS Vooremaa Teed teostab teehooldus ja -remonttöid peamiselt Kesk- ja Ida-Eestis. Tallinna Teede AS teostab üle Eesti nii projektijuhtimise meetodil kui ka oma jõududega kõiki teehoiutöid: sealhulgas ehitab teede konstruktsioone ja rajatisi, teostab teede hooldusremonti, pindamistöid ja teehooldust. Ettevõtte toodab oma asfalditehases ka erinevaid asfaltbetoonsegusid.