Tehnopoli 6 miljonilise Danske laenu võttis üle OP pank


cat_25
cat_25

Teaduspark Tehnopol refinantseeris kolm senist Danske Banki laenu OP Corporate panga abil. Refinantseerimistehingu maht on 6,2 miljonit eurot ning laenude lunastamistähtaeg on 5 aastat.

Tehnopoli finantsjuht Kert Kaljula sõnul tagab tehing teaduspargi rahastamise headel tingimustel järgmiseks viieaastaseks perioodiks. „Tänan kõiki pakkumise voorus osalenud panku ja olen rõõmus, et huvi Tehnopoli rahastamise vastu oli finantsasutuste poolt suur ning häid pakkumisi tuli mitu. Kõige konkurentsivõimelisemaks osutus OP Corporate Bank plc. Pakkumine," täpsustas Kaljula.

„Tallinna piirkonnas on uute büroohoonete osas pakkumist praegusel perioodil pigem palju, kuid Tehnopol eristub teistest arendajatest mitme olulise asja poolest. Esiteks ei tegele mitte kõik arendajad tervikliku linnaku pikaajalise arendustegevusega. Teiseks pakub Tehnopol ettevõtetele ka erinevaid ekspordi- ja innovatsiooniteenuseid, mida büroohoonete arendajad tavapäraselt ei paku. Meie hinnangul on mugavad bürood saanud standardiks ja kliendid otsivad lahendusi, mis aitaks nende äril tervikuna kasvada," rõhutas Kaljula.

Teaduspark Tehnopol arendab Tallinnas TalTech´iga piirneval territooriumil äri- ja teaduslinnakut. Lisaks kiirendab Tehnopol aastas umbes 40 alustava ettevõtte arengut Startup Inkubaatori teenuste abil ning pakub ettevõtetele ekspordituge ja innovatsiooniprogramme.