Terje Eipre: varga peas põleb müts

 (15)
Terje Eipre: varga peas põleb müts
Foto: Andres Putting

Pankrotihaldur Terje Eipre teatel on Nikolai Reismani poolt esitatud kuriteokaebus propagandistlik samm, millega mitmete kuritegude toimepanemises süüdistatav Reisman üritab mõjutada uurimisorganite tööd läbi avalikkuse.

„Minu vastu esitatud kaebus oli suunatud ajakirjandusele, mitte uurimisorganitele. Reisman on pankrotistunud ettevõtte Select Oil, jätnud hulga võlausaldajaid rahata ja on igati põhjust arvata, et seda on tehtud mitmeid seadusi rikkudes. Tema suhtes on algatatud minu kuriteokaebuse alusel kriminaalasi, uurimine on kestnud aastaid ja Nikolai Reisman on tõenäoliselt toime pannud raamatupidamise kohustuse rikkumise, varjanud vara ja põhjustanud maksejõuetuse. Loomulikult uurimisorganid otsustavad, kas Reismani väited antud kaebuse esitamise puhul vastavad tõele või mitte. Tuletan vaid meelde, et teadlikult valekaebuse esitamine on Eesti seaduste kohaselt karistatav,“ sõnas Eipre.

Pankrotihalduri sõnul on ta ka esitanud hagi Reismanilt dividendide tagasisaamiseks 13 941 487 krooni ulatuses.

Sisulisema poole pealt lisaksin veel, et OÜ Select Oil NV poolt enne pankroti välja kuulutamist esitatud hagi OÜ T.R. Tamme Auto vastu ca 30 miljonit krooni ei kuulunud rahuldamisele, kuna taganemisavaldus on OÜ Select Oil NV poolt esitatud hilinenult. See omakorda tähendab, et OÜ T.R. Tamme Auto nõue OÜ Select Oil NV pankrotimenetluses on õigustatud ja seega pankrotihaldur tegi õigesti, kui ta sellele OÜ T.R. Tamme Auto nõudele nõuete kaitsmise koosolekul vastu ei vaielnud.