Tesla piiras Model 3 müüki: maksimaalselt kaks autot ühe kliendi kohta

 (3)
Tesla piiras Model 3 müüki: maksimaalselt kaks autot ühe kliendi kohta
Tesla Model 3Foto: AP/Scanipix

Ühendriikide meedias hakkas levima kahtlus, et spekulandid plaanivad hakata ostma massiliselt Tesla uusi Model 3 sedaane, et need siis vaheltkasuga maha müüa.

Tesla juht ning suuromanik Elon Musk teatas, et firma tühistab kõik tellimused, kus üritatakse suuremas hulgas Model 3 osta. Musk kinnitas oma Twitteri-kontol, et ühe kliendi kohta müüakse maksimaalselt kaks Model 3.

Nõudlus autode järgi on nii suur, et Teslal võtab kõikide tellimuste täitmine väga kaua aega ja seetõttu kardetakse "musta turu" tekkimist.

Aprilli alguses tutvustatud Model 3 sai juba esimese nädala jooksul 325 000 tellimust. Esimene Model 3 peaks tellijani jõudma 2017. aasta teises pooles, kirjutas Market Watch.

Ühendriikides 35 000 dollarilise alghinnaga (sellele lisanduvad osariigi ja riiklikud maksud - toim.) müüki tuleva Model 3 baasmudel on tunduvalt odavam kui Tesla praegune luksusautode kategooriasse sobituv leivanumber Model S, mille hind võib olenevalt modifikatsioonist ületada vabalt üle 100 000 dollari piiri.

Tesla Motorsi väitel pole mitte kunagi varem ajaloos ükski toode osutunud esimese nädala jooksul nii menukaks kui nende Model 3.