Tesla plaanib järgmisest aastast müüa Hiinas valminud autosid oluliselt soodsama hinnaga

 (16)
Tesla Mudel 3 autod Shanghai tehases
Tesla Mudel 3 autod Shanghai tehasesFoto: Aly Song, Reuters/Scanpix

Asjaga kursis olevate allikate sõnul plaanib USA elektriautode tootja Tesla alandada järgmistest aastast oma Hiina tehases valmivate Mudel 3 sedaanide hinda 20% võrra. Sellega tahab ettevõte anda uut hoogu oma elektriautode müügile, mis on praegu aeglustumas.

Autode müügihinda tahab Tesla alandada sisendhindade arvelt, võttes autode kokkupanemisel rohkem kasutusele kohapeal valmivaid komponente, kirjutab Bloomberg. See vähendaks ettevõtte jaoks oluliselt täna imporditavate autoosade pealt makstavaid tollitariife.

Asjaga kursis olevate allikate sõnul hakkaks hinnalangus Shanghai tehases valmivatele autodele kehtima 2020. aasta teisest poolest. Sealsete autode hinnad algavad täna veel 355 800 jüaanist (50 800 dollarist või 45 500 eurost).

Tesla tegevjuhil Elon Muskil on Shanghani tehasele väga suured ootused, ta loodab, et ettevõtte esimene tehas, mis rajati väljaspool USA-d, võimaldab ettevõttel saavutada konkurentsieelise BMW ja Daimleri ees, kes on samuti Hiina turu oma uusimate elektriautodega sihikule võtnud.

Ka võib Tesla hinnalangus avaldada survet Hiina enda päritolu elektriautode tootjatele NIO-le ja Xpeng Motorsile, need võivad USA ettevõtte eeskuju järgida. „Inimesed vaatavad hind ja selline samm ainult aitab kasvatada elektriautode turuosa,” märkis Shanghanis asuva konsultatsioonifirma Automobility konsultant Bill Russo.

Seotud lood:

Kui Tesla Mudel 3 hinna alandamine tooks selle 300 000 jüaani peale (40 640 dollari või 36 400 euro peale), siis alles hiljuti andis hiinlaste Xpeng teada, et tõstab oma uusim P7 sedaani hinda 270 000 jüaanilt 370 000 jüaanile. NIO odavaim ES6 mudel algab 358 000 jüaanilt.

Samas peavad elektriautode tootjad Hiinas seisma silmitsi langeva turuga, kuna riik vähendas juba mitu kuud tagasi elektriautodega seotud toetusi.