Toidukaupade kaupluste müük kasvas nadilt

 (25)
Räpased kauplused Tallinnas
kauplusFoto: Ekspress Meedia

Kui Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvas augustis aastaga püsivhindades kaks protsenti, siis toidukaupade kaupluste müügitulu kasvas ainult ühe protsendi.

Sarnaselt juulile näitas müügitulu ka augustis eelmise aasta sama kuuga võrreldes stabiilset kaheprotsendilist kasvu, teatas statistikaamet.

2018. aasta augustis oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 619,7 miljonit eurot.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 2017. aasta augustiga võrreldes 4%. Müügitulu suurenes viiel ja vähenes kahel tegevusalal. Enim suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, kus müük kasvas aastaga 15%.

Müügitulu suurenes veel ka muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) (kasv 11%), apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (kasv 9%), muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade jm (kasv 4%) ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (kasv 2%).

Müügitulu vähenes eelmise aasta augustiga võrreldes kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüük) ning tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes eelmise aasta augustiga võrreldes 4%.