Toidukuller Wolt kaasas 160 miljonit dollarit. Raha läheb laienemisse ja uute inimeste värbamisse

 (4)
Wolti toidukuller
Wolti toidukullerFoto: Wolt

Helsingis baseeruv toiduveoettevõte Wolt avaldas täna, et on kaasanud uute investeeringutena 160 miljonit dollarit.

Kaasatud vahendid koosnevad kahest varem avaldamata rahastusvoorust, sealhulgas värskest 130-miljonilisest C-seeria voorust, mida juhtis ICONIQ Capital, ning 2018. aasta jaanuaris toimunud 30 miljoni dollarilisest B-faasi rahastusest, mida juhtis 83North. Investeerijate hulgas olid veel Highland Europe, EQT Ventures ja Lifeline Ventures. Wolt suunab kaasatud vahendid jätkuvasse kasvu ja laienemisse.

“2030. aastaks hinnatakse toidu kojuveo turu kasvu tänaselt 35 miljardilt 365 miljardini. See annab ettevõtetele nagu Wolt ideaalse võimaluse areneda. Olgugi, et kiireid kasvunumbreid suudavad näidata pea kõik sellel turul opereerivad ettevõtted, on seda ääretult keeruline teha samaaegselt jätkusuutliku ärimudeli ehitamisega. Just see on Wolti põhieesmärk – ehitada toiduveo valdkonna kõige efektiivsem ettevõte. Värskeim rahastus annab tunnistust sellest, kui palju oleme selles osas juba ära teinud ning ühtlasi sellest, kui palju on veel ees,” ütles Wolti kaasasutaja ja tegevjuht Miki Kuusi.

“Eesti oli kolmas ning ühtlasi esimene Skandinaaviast väljapoole jääv turg, kuhu Wolt laienes. Varsti oleme siin olnud juba kolm aastat ning kuigi Eesti on Wolti väikseim riik, oleme me siiani üks kõige kiiremini kasvavaid. On au tõdeda, et viimase rahastuse üks suuremaid motivaatoreid investorite jaoks oli Eesti kui ühe Wolti turu tulemuslikkus. Usun, et see tõestab, kui innovaatilised ja tehnikateadlikud on eestlased,” kommenteeris Wolti Baltikumi tegevjuht Liis Ristal.

Seotud lood:

Pisut üle aasta tagasi tegutses Wolt neljas Põhjamaa riigis ning kümnes erinevas linnas. Nüüdseks on Wolt laiendanud oma tegevust kokku 15 eri riiki ning 50 linna Euroopas ja Lähis-Idas. Wolti lahendus toidu kojuveoks põhineb nende enda arendatud tehnoloogial, kus logistikat optimeeritakse reaalajas. See aitab kohaletoimetamist korraldada efektiivsemalt, kui enamus turulolevatest pakkujatest seda suudab.

“Wolt on paljude parameetrite poolest väga eriline ettevõte. Meie jaoks oli iseäranis atraktiivne nende suurepärane opereerimismudel, mis on äärmiselt efektiivne. Wolti meeskond on suutnud ehitada viimistletud ja jätkusuutliku opereerimismudeli ning samal ajal järsult kasvada. Ootame selle fantastilise meeskonnaga töötamist väga,” ütles ICONIQ Capital’i osanik Greg Stanger.

Wolt asutati 2014. aastal Helsingis ning tänaseks töötab seal üle 450 inimese 15 erinevas riigis. Ligi 80-pealine arendustiim tegeleb igapäevaselt enda ehitatud platvormi arendamisega. Oma 50 linnas on Woltil üle 5000 restoran- ja üle 10 000 kullerpartneri.

“Toidu kojuveo turg on äärmiselt konkurentsitihe ning on märkimisväärne, et Wolt paistab teiste hulgast silma oma jätkusuutliku ärimudeliga. Wolt on haruldane leid ning elame nende saavutustele väga kaasa. Ootan põnevusega järgmisi arenguid ja meil on väga hea meel neis kaasa lüüa,” ütleb 83North’i partner Laurel Bowden.

Ekspressi konverents 2020