Kaubad olid 2010. aasta jaanuariga võrreldes 6,5 protsenti ja teenused kolm protsenti kallimad, teatab statistikaamet.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta jaanuariga võrreldes tõusnud 6,2 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad 4,9 protsenti.

Eelmise aasta jaanuariga võrreldes mõjutas indeksit kõige rohkem toidu ja mittealkohoolsete jookide 11,4 protsendiline kallinemine, mis andis kogutõusust poole.

Sellest omakorda poole andsid aastataguse ajaga võrreldes 18,4 protsenti kallimad piimatooted ja 11,9 protsenti kallimad jahutooted ning kolmandiku aastaga 27 protsenti kallinenud köögivili ja 23 protsenti kallinenud värske puuvili. Suuremat mõju avaldas veel elektri, soojusenergia ja kütte 6,1 protsendiline ja mootorikütuse 12,7 protsendiline kallinemine, mis kokku andsid indeksi kogumuutusest ligi neljandiku.

Mullu sama ajaga võrreldes on enim kallinenud õunad (47 protsenti) ja kohv (41,2 protsenti). Üle 30 protsendilise hinnatõusu on läbi teinud veel värske köögivili (36 protsenti), piim (35 protsenti), tangained (29 protsenti) ja kartul (30,6 protsenti).

Detsembriga võrreldes oli jaanuaris tarbijahinnaindeksi suurim mõjutaja elektri, soojusenergia ja kütte odavnemine, kusjuures elekter odavnes 2 protsenti, soojusenergia 1,2 protsenti ja gaas 8 protsenti. Suuremat mõju avaldasid veel rõivaste ja jalatsite sesoonsed soodusmüügid, mootorikütuse 2,9 protsendiline kallinemine, värske köögivilja ligi 10 protsentiline odavnemine, kohvi soodusmüükide lõppemine, suhkru kallinemine, lennupiletite sooduspakkumised ja väljaspool kodu söömise kallinemine.

Võrreldes detsembriga olid jaanuaris kurgid üle kolmandiku, tomatid neljandiku ning lennupileteid ligi viiendiku odavamad. Viinamari oli 26 protsenti, hiina kapsas 19 protsenti ja suhkur 13,4 protsenti kallim.

2011. aasta jaanuaris on 2–3 protsenti võrra hindu tõstnud paljud teenuste pakkujad, samuti on hinnad keskmiselt 1,8 protsenti tõusnud toitlustusasutustes.

Eurole üleminekuga seotud hindade ümardamisest tekkinud muutused jäid valdavalt -0,2 protsenti ja +0,2 protsenti piiridesse.