Tõnis Palts: Tallinna Sadam tuleks sajaprotsendiliselt erastada

 (70)
Tõnis Palts
Tõnis PaltsFoto: Tiit Blaat

Endine Tallinna linnapea Tõnis Palts (IRL) on seisukohal, et Tallinna Sadam tuleks igal juhul täielikult erastada, kuna tegemist polevat mingi strateegilise ettevõttega.

"Tallinna Sadamaga on väga lihtne, ma erastaksin 100% ettevõttest. Tallinna Sadam pole mingi strateegiline ettevõte. On infrastruktuuriettevõte, aga pole strateegiline. Rahva jaoks ei lähe midagi halvemaks, kui ta erastatakse," rääkis Palts intervjuus LP-le.

"Saan väga hästi aru, et seda on praegu rahvale võimatu selgeks teha. Rahva mõttelaad on pigem eraettevõtluse vastane. Selles kontekstis oleks vast võimalus alustada vähemusosaluse börsile viimist. Börsireegleid jälgides tuleb erakapital sisse ja ma väidan, et siis ei oleks korruptsioonikahtlusega või rumalaid otsuseid teinud juhtide ametis hoidmine mõeldav. Börsifirmades oleks see juhtum välistatud," lisas ta.

Palts meenutas, et on varemgi öelnud, et Neinar Seli ja Ain Kaljuranna pingutustest hoolimata teenis sadam kasumit.

"Ses mõttes on näiteks Estonian Airiga võrreldes suur erinevus. Paistab, nagu Estonian Airis oleks palju lollusi tehtud ja Tallinna Sadamas ainult õigeid asju. Ma arvan, et Tallinna Sadamas on saamata kasumit ehk minema visatud rahva raha rohkem kui Estonian Airis kahjumit," jätkas ta.

Loe täispikkuses intervjuud siit!