Tõnisson kutsub Jürgensoni nõunikud nõukogudest tagasi

 (1)
Tõnisson kutsub Jürgensoni nõunikud nõukogudest tagasi
----

Teede- ja sideminister Liina Tõnisson kavatseb lähinädalatel vaadata üle ministeeriumi haldusalas olevate riigiosalusega äriühingute nõukogude koosseisud ning kutsuda sealt tagasi eelkõige eelmise ministri nõunikud Andrus Villemi, Aap Tänava ja Martin Napa.

Tõnissonil on kavas eelkõige vahetada välja eelmise ministri poliitilised nõunikud, kes tänaseks päevaks ei esinda nõukogudes enam riiki ning teede- ja sideministeeriumi, teatas teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Kuldar Väärsi.

Väärsi ütles, et endise teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni poliitilised nõunikud olid Andrus Villem, Aap Tänav ja Martin Napa.

Andrus Villem kuulub ASi Tallinna Sadam, ASi Eesti Telekom ja ASi Tallinna Lennujaam nõukokku ning Aap Tänav ASi Eesti Raudtee ja Elektriraudtee ASi nõukokku. Martin Napa on aga ASi Tallinna Lennujaam nõukogu esimees.

Teede- ja sideministeeriumi haldusalasse kuuluvad riigi osalusega äriühingutest AS Estonian Air, AS Tallinna Sadam, AS Saarte Liinid, Eesti Ringhäälingu Saatekeskuse AS, AS Bituumen, AS Eesti Telekom, AS Eesti Raudtee, Elektriraudtee AS, AS Eesti Post, AS Tallinna Lennujaam, AS Pärnu Lennujaam, AS Tartu Lennujaam, AS Kärdla Lennujaam, AS Kuressaare Lennujaam, Lennuliiklusteeninduse AS ja AS Eesti Loots.