Tööandjad arutavad märtsialguse streikide seaduslikkust

 (14)
Tööandjad arutavad märtsialguse streikide seaduslikkust
Foto: Siim Lõvi

Tööandjad arutavad täna toimuval ümarlaual „Toetusstreik, poliitiline streik ja seadus" seda, kas märtsi alguses toimunud streigid olid seaduslikud ja seda, mida tööandjad sellises olukorras enda kaitseks teha saavad.

7.–9. märtsil toimus õpetajate seaduslik streik, millega nõuti haridustöötajate palgatõusu. Samal ajal toimusid 5.–9. märtsil aga ka toetusstreigid ja poliitilised streigid ettevõtetes, kus tööandja ja töötajate vahel puudus töötüli, põhjustades seega segadust töökorralduses, samuti otsest majanduslikku kahju. Toetusstreikides osales umbes 7000 töötajat.

Tööandjate keskliidu liikmed Eesti Raudtee ja Eesti Energia pöördusid streigi ebaseaduslikkuse tuvastamiseks kohtusse, Edelaraudtee plaanib ametiühingutelt tekkinud kahjud sisse nõuda (streigi tõttu vähenes I kvartalis sõitjate hulk 2,5%), Estonian Airil õnnestus kokkuleppel ametiühingutega toetusstreik ära hoida.

Ümarlaual jagavad oma streigikogemust EVR Infra ja EVR Cargo (Eesti Raudtee), Narva Elektrijaamad (Eesti Energia), Edelaraudtee ja Estonian Air.

Ümarlaua juhatab sisse keskliidu juhataja Tarmo Kriis, külalisena osaleb üritusel sotsiaalminister Hanno Pevkur.