Tööandjad puhkuse vähendamisest: sellega suuremat tootlikkust samast kivist ikka välja ei pigista

 (54)
Kassapidaja öötööl
Kassapidaja öötöölFoto: Leonid Nikolajev

Puhkuse vähendamist võiks arutada, kui see meile reaalselt ka midagi olulist annaks, lausus Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar Äripäeva peadirektori Igor Rõtovi puhkuse lühendamise ettepanekut kommenteerides.

Igor Rõtov tegi sel nädalal intrigeerivas arvamusloos ettepaneku vähendada puhkusepäevade arvu praeguselt 28-lt 14 päevale, et seeläbi suurendada majanduskasvu ja üldist heaolu. „Töötame igaüks kaks nädalat aastas rohkem ning soovitud 5% majanduskasv koos hoogsa palgatõusu ja hoolivama sotsiaalhoolekandega olekski meil käes,“ kirjutas Rõtov.

Tamsare hinnangul täistööajaga töötaja puhkuse kärpimine poole võrra aga loodetud majanduskasvu ei too. „Isiklikult kahtlen, et paari protsendi tööaja juurdevõitmine meie majanduse kasvule olulist mõju avaldaks Samas selle hind inimeste töövõime kehvema taastootmise ja sotsiaalse rahulolematuse näol oleks kõrge,” rääkis Tamsar.

Tema sõnul on Eesti peamine problem töötunni madal lisaväärtus. “Selle meetmega suuremat tootlikkust samast kivist ikka välja ei pigista. Nii et minu hinnangul tasub majanduse edendamiseks tegelda teiste probleemidega,” ütles Tamsar.