Toodangu maht kasvas kolmandikus töötleva tööstuse harudes

 (1)
AS Toftan
tööstusFoto: Argo Ingver

Statistikaameti andmetel vähenes tööstusettevõtete toodang juunis võrdluses eelmise aasta sama kuuga kuus protsenti. Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang töötlevas tööstuses ja mäetööstuses ning kasvas eelmise aasta madalast võrdlusbaasist tingituna energeetikas.

Töötlevas tööstuses toodeti möödunud aasta juuniga võrreldes kuus protsenti vähem toodangut. Erinevalt kahest eelnevast kuust oli statistikaameti analüütik Helle Bunderi sõnul juunis siiski näha suundumust toodangu kasvule rohkemates tööstusharudes. „Mõningane kasv toimus kolmandikus töötleva tööstuse harudes. Suurema osatähtsusega tegevusaladest suurenes kasv toiduainete ning arvuti ja elektroonikaseadmete tootmises, vähenes aga metalltoodete ja elektriseadmete tootmine ning puidu töötlemine“ lisas Bunder.

Kogu töötleva tööstuse toodangust 68 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osa müügist oli suurim elektroonika- ja farmaatsiatoodete tootmises. Korrigeerimata andmetel jäi toodangu müük ekspordiks võrreldes eelmise aastaga samale tasemele ning siseturule vähenes ühe protsendi võrra.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti juunis võrreldes maiga tööstuses kokku kaheksa protsenti ja töötlevas tööstuses seitse protsenti rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine võrreldes 2019. aasta juuniga kolm protsenti ja soojuse tootmine kaks protsenti.