Tootjahindu mõjutas enim puidutööstus


Tootjahindu mõjutas enim puidutööstus
Foto: Anni Õnneleid

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli oktoobris võrreldes septembriga ‒0,4 ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga ‒1,7 protsenti, teatab statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas septembriga võrreldes keskmisest enam hinnalangus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning paberitootmises. Indeksit mõjutas ka hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises.

Eelmise aasta oktoobriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises, samuti hinnatõus elektrienergia tootmises.

Ekspordihinnaindeks langes septembriga võrreldes 0,4 protsenti. Kõige rohkem langes naftatoodete, paberi ja pabertoodete ning elektrienergia hind ning tõusis rõivaesemete, nahast toodete ja jalatsite ning turbatoodete hind. Eelmise aasta oktoobriga võrreldes langes ekspordihinnaindeks 3,2 protsenti.

Impordihinnaindeks langes septembriga võrreldes 0,3 protsenti. Keskmisest enam langes elektrienergia, põllumajandussaaduste ning naftatoodete hind, samal ajal tõusis nahast toodete ning jalatsite ja ehitusmaterjalide hind. Võrreldes 2018. aasta oktoobriga langes impordihinnaindeks 1,3 protsenti.