Tootmine kallines aastaga ligi neli protsenti


Viljandi Aken ja Uks
Viljandi Aken ja UksFoto: Mikk Mihkel Vaabel

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks kasvas aprillis võrreldes märtsiga 0,3 ja võrreldes mulluse aprilliga 3,7 protsenti, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas aprillis märtsiga võrreldes keskmisest enam hinnatõus kemikaalide tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, mäetööstuses ning puidutöötlemises, teatas statistikaamet. Hinnad langesid enim mootorsõidukite osade ja lisaseadmete tootmises ning toiduainete tootmises.

Aastavõrdluses kasvas indeks enim hinnatõusu tõttu kütteõlide, toiduainete ja elektroonikaseadmete tootmises. Enim langesid hinnad mäetööstuses ning mootorsõidukite osade ja lisaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvast aprillis võrreldes märtsiga 0,6% ja võrreldes eelmise aprilliga 6,4%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis aprillis keskmisest enam turbatoodete, naftasaaduste ning jookide hind, samas langes nahktoodete, mootorsõidukite osade ja lisaseadmete ning metalltoodete hind.

Impordihinnaindeks kasvas aprillis võrreldes märtsiga 0,5% ja võrreldes mulluse aprilliga 5,8%.

Märtsiga võrreldes tõusis aprillis keskmisest enam põllumajandustoodete, elektrienergia ning metallide hind ning langes elektroonikatoodete, tekstiiltoodete ning elektriseadmete hind.