Tänavu on aga oluliselt suurenenud töötavate inimeste hulk, kes on asunud töötukassa toel õppima tasemeõppes või osalevad koolitustel.

Töötavatele inimestele suunatud koolitust alustas kolmandas kvartalis ligi 800 inimest. Valdava enamuse neist moodustasid Ida-Virumaa ja Harjumaa inimesed (vastavalt 58% ja 26%).

Vanuseliselt oli koolitust alustanutest enim 25-49 aastaseid (65%), üle 50-aastaseid oli 33%. Kõige enam mindi õppima eesti keelt, populaarsed koolitused olid ka sotsiaaltöö ning metsanduse ja puidutööstuse valdkonnast.

Töötukassa tasemeõppe toetuse saajaid lisandus selle aasta kolmandas kvartalis üle 600, kellest kaks kolmandikku olid töötud ja kolmandik töötavad inimesed. Kõige rohkem alustati õpinguid Ida-Virumaal, järgnesid Harjumaa ja Tartumaa. Populaarsemad on IT-valdkonna, hooldustöötaja, elektriku, koka ning tegevusjuhendaja õppekavad.

Vabu töökohti oli töötukassal kolmandas kvartalis vahendada keskmiselt 5100, mida on 3% vähem kui eelmise aasta samas kvartalis. Kõige enam oli töötukassal vahendada vabu töökohti lihttöölistele (22%), oskus- ja käsitöölistele (19%) ning seadme- ja masinaoperaatoritele (19%).

Eelmise aastaga võrreldes on tänavu märgatavalt suurenenud seadme- ja masinaoperaatorite vakantside osatähtsus ning mõnevõrra on kasvanud ka oskus- ja käsitööliste vakantside osatähtsus. Tegemist on valdkondadega, kus ka töötukassa tööjõuvajaduse baromeetri andmetel on töötajaid puudu. Tööturule on väga oodatud näiteks metsaveo veokijuhid, aga jätkuvalt ka IT-spetsialistid. Töötukassa toetab ettevalmistamist ametitele, mida tööandjate ja ekspertide hinnangul on rohkem vaja ning millel ei ole piisaval hulgal sobivaid töötajaid. Tasuta koolitusi pakutakse inimestele, kel puudub erialane haridus või kes on vanemad kui 50-aastased.

Võrreldes eelmise aastaga on aga vähenenud tööpakkumised teenindus- ja müügitöötajatele, ametnikele, tippspetsialistidele, tehnikutele ja keskastme spetsialistidele ning juhtidele.