Töötuna on end registreerunud pool tuhat inimest mullusest enam

 (6)
Töökuulutused.
Töökuulutused.Foto: Karin Kaljuläte

Töötukassas registreeritud töötute arv on asunud taas kasvama: võrreldes mulluse aprilliga oli tänavu töötuna arvel 31 005 inimest, 1,8% rohkem. Uute töötute arv kasvas samuti poole tuhande võrra, kuid protsentuaalselt palju rohkem - 8,9% 4965 inimeseni.

Teine, töötukassa teatel juba mitmendat kuud kestev kasvutrend, avaldus vähenenud töövõimega inimeste hulgas, kelle osatähtsus on töötute seas kasvanud juba 26 protsendini. Töötukassa teatel on selle kasvu põhjustaja käivitunud töövõimereform.

Võrreldes märtsiga kahanes arvel olevate töötute arv 4,4 protsenti, seda tingituna sensoonsusest.

Kõrgeim oli aprillis registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Viru- (10,8%) ja Valgamaal (8,4%) ning madalaim Harjumaal (3,4%). Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid aprilli lõpus lihttöölised (23%), oskustöötajad ja käsitöölised (19%) ning teenindus- ja müügitöötajad (17%).

Aprilli jooksul lisandus töötukassale vahendamiseks uusi tööpakkumisi eelneva kuuga võrreldes 6% rohkem ning aastataguse ajaga võrreldes ligikaudu 10% rohkem. Kuu jooksul lisandus 5968 uut tööpakkumist.

Aprillis sai töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 4258 inimest, 3,4% rohkem kui mullu samal ajal.