Töötus jätkab kasvu, kuigi sama on juhtunud ka tööpakkumistega

 (18)
Töötukassa
TöötukassaFoto: Raido Vint

Töötukassa teatel jätkab registreeritud töötus kasvu, kuigi varasemast aeglasemas tempos. Samas on kasvama hakanud ka tööpakkumiste arv.

Töötukassa teatel oli juuni lõpus töötuna registreeritud 51 026 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 7,9%. Võrreldes aastataguse ajaga on registreeritud töötute arv kasvanud 1,7 korda. Uusi töötuid registreeriti juunis 8 025. Võrreldes maiga on töötute arv kasvanud 1,6%, mai lõpus oli registreeritud töötuid 50 224.

Registreeritud töötuse määr oli juuni lõpus kõrgeim Ida-Virumaal (12,9%) ning madalaim Hiiumaal (4,4%). Vähenenud töövõimega töötuid oli juuni lõpus 11 993, võrreldes aastatagusega on vähenenud töövõimega töötute osakaal märgatavalt langenud.

Töötukassa abiga asus juunis tööle või alustas ettevõtlusega 5 050 inimest, võrreldes eelmise aasta juuniga on tööle rakendunute arv suurem. Juunis oli töötukassal vahendada 9 431 töökohta. Uusi tööpakkumisi lisandus kuu aja jooksul 5 333, võrreldes maikuuga lisandus juunis uusi tööpakkumisi veerandi võrra rohkem.